Abant Kartepe Uludağ Turu (3lü Kar Keyfi)

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Kar&Kayak Turları

Grup boyutu

44 kişiler

Lokasyon

Ege

Genel Bakış

Kalkış Yerleri:
Girne Ofis Önü, Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü, Üçyol Yazıhaneler, Bornova Ege Acil Önü
Tur Hareket Tarihleri:
01, 02, 03, 10, 17, 24 Şubat • 03, 10, 17, 24 Mart

Tur Programı

 • 1. GÜN
  İZMİR - ABANT GÖLÜ - ORMANYA - MAŞUKİYE - KARTEPE KAYAK MERKEZİ 

   

  Akşam saat 20:30 GİRNE OFİS,  20:40 BOSTANLI İSKELESİ (İskelenin Ara Yer Önü), 20:50 KARŞIYAKA (Anıt Önü) 21:20 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü), 21:50 ÜÇYOL (Yazıhaneler Önü), 22:20 BORNOVA (Ege Acil Önü)’den siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Manisa - Akhisar - Balıkesir - Susurluk istikametini takip ederek Abant'a doğru devam ediyoruz. (Belirtilen saatler tahmini saatlerdir. Net ve Güncel saat bilgilendirmesi turunuzdan 1 gün önce SMS/KISA MESAJ SERVİSİ ile telefonunuza gönderilecektir.)

  Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molamızı verdikten sonra yolumuza devam ederek karlar altında bir prenses gibi parlayan, çevresinin bitki zenginliği, büyük bir açık hava rekreasyon potansiyeline sahip ABANT GÖLÜ'ne ulaşıyoruz.Her mevsimde ayrı bir güzelliği olan Abant Gölü kenarında yürüyüşlerimizi yapıyoruz ve doğanın bizlere sunduğu muhteşem manzaralarda fotoğraflar çekiliyoruz.Serbest zaman sonrasında yolumaza devam ederek eski adıyla Uzuntarla Tabiat Parkı yeni adıyla ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI’na doğru hareket ediyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırıyor. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. 'Yüzüklerin Efendisi'' ve ''Hobbitler'' filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz.yürüyüş yapıp,bu muhteşem doğayı fotoğraflıyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Park'ı gezimizin sonrasında Kartepe eteklerinde ve Sapanca Gölü'nün kenarında bulunan doğayla iç içe MAŞUKİYE'ye varıyoruz. Adını aşık anlamına gelen ''maşuk'' kelimesinden alan Maşukiye'ye biz de aşık oluyoruz. Ormanlar arasında yer alan MAŞUKİYE`de, tertemiz havasında gezimize devam ediyoruz. Bu doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zamanda isteyenler ATV, SAFARİ turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyen misafirlerimiz de DEV SALINCAK, ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Bir sonraki yerimiz Marmara bölgesinin üçüncü yüksek dağı olan ve modern kayak tesisleri ile her geçen gün popülerliği artan kış turizminin beyaz cennetlerinden KARTEPE’ye doğru yol alıyoruz. Kar kalitesiyle kayak severlerin gözde mekânlarından biri olan KARTEPE’de  dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kayak yapabilir, arzu eden konuklarımızda kızak ve şambreller ile çocukluğuna geri dönerek eğlenceli anlar yaşayabilirler. Muhteşem dağ havasında ve bembeyaz örtü üzerinde vereceğimiz serbest zaman içerisinde şehir yaşantısının yorgunluğunu üzerinizden atacaksınız. Unutulmaz anılarımızla Kartepe’ye veda ediyor ve Sakarya bölgesinin en iyi otellerinden olan 5*RADİSSON BLUE Otel'e geliyor, akşam yemeğimizi alarak konaklıyoruz.(Otelimiz'de Isıtmalı Havuzları, Hamam Kullanımı ücretsiz olarak alabiliceksiniz.)

   

   

 • 2. GÜN
  ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ - EMİR SULTAN CAMİ - ZEKİ MÜREN MEZARI - İZMİR 

   

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve BURSA ULUDAĞ'a hareket ediyoruz. Uludağ’da isteyen konuklarımız kayak ve snowboard yapabilir, diğer konuklarımız kar manzarasını seyrederek Cafelerde sıcak sahleplerini içebilirler.Burada geçireceğimiz neşeli saatler kar eğlencesini ve fotoğraflarımızı çektikten sonra Bursa’nın doğusunda Uludağ eteklerindeki bir tepenin üzerinde, 15'inci yüzyıl başında, Yıldırım Bayezıt’ın kızı ve Emir Sultan’ın eşi Hundi Hatun tarafından, Emir Sultan’ın vefatı üzerine yaptırılmış EMİR SULTAN CAMİİ'ye gidiyoruz. Ziyaret sonrasında Sanat Günesi Zeki Müren'in mezarını ziyaret ediyor ve kestane şekeri alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası dönüş yolculuğuna geçiyor ve bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. (İzmir'e varış tahmini 23:00-01:00 arasıdır, planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz.)

  ÖNEMLİ HATIRLATMA:
  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. 
  Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
  Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım
Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
1 Gece 5* Radisson Blu Otel Konaklaması
Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
Otelde 1 Akşam Yemeği
Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri
Mesleki Sorumluluk Sigortası
İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
Tüm öğle yemekleri
Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
Kayak takım ücretleri
Telesiyej Ücreti
Atv & Utv Safari Turu, Zipline
Oteldeki ücretli aktiviteler (masaj, vb.)

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

İzmir Tur Fırsatları Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

1.599 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
1.599 ₺
0 Yorum