Bursa Uludağ Turu ( 2 Gece Konaklama )

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Kar&Kayak Turları

Grup boyutu

44 kişiler

Lokasyon

İzmir

Genel Bakış

Kalkış Yerleri:
Üçkuyular, Üçyol, Lozan, Girne Caddesi, Bostanlı İskele, Karşyaka Yunuslar-Anıt, Borvova Ece Acil Önü
Tur Hareket Tarihleri:
10, 17, 24 Şubat • 03, 10, 17, 24 Mart

Tur Programı

 • 1. GÜN
  İZMİR - TRİLYE - MUDANYA - CUMALIKIZIK KÖYÜ - 1326 PANORAMA FETİH MÜZESİ 

   

  Sabah, Saat 05:45’da ÜÇKUYULAR [Opet Karşısı Ziraat Bankası Önü], 06:00 ÜÇYOL [Yazıhaneler Önü], 06:15’de LOZAN MEYDANI [Fuar Kapısı Önünden], 06:30 GİRNE BULVARI [Bellima Tur Ofis Önü], 06:40’da BOSTANLI VAPUR İSKELESİ’nden (İskelenin Ara Yer Önü), 06:45’de KARŞIYAKA [Anıt, Yunuslar], 07:00 BORNOVA EGE ACİL ÖNÜ’ nden siz değerli misafirlerimizi alarak,yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, Zeytinbağı ya da eski ismiyle Trilye’ye ulaşıyoruz. Sokaklarını gezmeye başlıyor; sırasıyla Fatih Cami’ni (AYA TADORI), Kıbrıs Eski Cumhurbaşkanı Başpiskopos Makarios’un bu okulda eğitim aldığı Taş Mektebi görüyor ve kısa bir serbest zaman kullanıyoruz. Ardından Mudanya’ya giderek,Türk-Yunan Savaşı’ nın son bulduğu MUDANYA ANLAŞMASI ile adı özdeşleşen MUDANYA’ ya geliyor ve MUDANYA MÜTAREKE EVİ’ ni geziyoruz. Mudanya’da restore edilen tarihi binaları panoramik olarak gördükten sonra, 19.yy Osmanlı konaklarını görüp, sahilde yürüyüş ve fotoğraf çekimi sonrasında, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Buradan, Uludağ eteklerindeki meşhur Kızık Köylerinden biri olan CUMALIKIZIK Köyü’ ne doğru turumuza devam ediyoruz. CUMALIKIZIK,Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köydür. Köyün en büyük özelliği ve güzelliği tarihi evleridir. Sokaklarında hayranlıkla gezerken birçok çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi evleri gördükten sonra, köy içinde serbest zaman veriyoruz. Köylü hanımlardan yöresel ürünler alma imkânına sahip olacaksınız. Serbest zamandan sonrasında 1326 PANORAMA FETİH MÜZESİ'ne gidiyoruz. Osmanlı devletinin izlerini bırakan görülmesi gereken tarihi bir müze ile karşılaşıcaksınız.Bu muazzam görüntüleri görüyoruz ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış, evliyalar ve türbeler şehri BURSA' ya varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 2. GÜN
  TAM GÜN ULUDAĞ KEYFİ - İNKAYA (Tarihi Çınar Ağacı) 

   

  Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyor ve ardından Bursa’nın o güzel görüntüleri eşliğinde ULUDAĞ’a çıkıyoruz. Verilecek serbest zaman içerisinde dileyen yolcularımız karın ve kayağın keyfini çıkarırken, dileyen yolcularımız da kafeteryalarda sıcak içeceklerini yudumlayabilir ve aynı zamanda kış manzaraların şahitlik edebilir. Serbest zaman sonrası aracımıza geçerek Uludağ’a veda ediyor.Sonrasında 600 YILLIK İNKAYA (TARİHİ ÇINAR) olarak bilenen 12 kişinin elele tutuşarak daire oluşturduğunda çevreleyebilecegi bir gövdeye sahip çınarın gövdesi altında çay ve kahvelerimizi yudumlarken fotoğraf alma şansınız bulunacak ve otelimize dönerek akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 3. GÜN
  BURSA - KOZAHAN - TOPHANE - ORHANGAZİ - OSMANGAZİ - ULUABAT GÖLÜ - GÖLYAZI 

   

  Sabah kahvaltısının ardından, BURSA turumuza başlıyoruz. Önce, ORHAN GAZİ, OSMAN GAZİ TÜRBESİ, SAAT KULESİ’ni  gezerek, Bursa KALESİ ve SUR DUVARLARI’ nı  panoramik görme şansına sahip olacağız. Ardından, rehberimiz eşliğinde, tarihi ULUCAMİİ ziyaret edip, serbest zaman veriyoruz. Bu esnada, KOZAHAN' ı (İpekçiler Çarşısı) geziyor ve BURSA’ nın meşhur İskender kebap’ından öğle yemeğimizi alıyoruz.,Dönüş güzergahımızda, ULUABAT GÖLÜ, GÖLYAZI KÖYÜ’ ne uğruyoruz. GÖLYAZI KÖYÜ, ULUABAT GÖLÜ kenarında göz kamaştıran bir balıkçı köyü. Kıyıya bir köprü ile bağlı durumda olan, sit alanı olarak kabul edilmiş kasabada verilecek serbest zamanda, gölün kenarında balık ağlarını ve kerevit sepetlerini onaran balıkçıları görebilirsiniz. Köy meydanında bulunan asırlık çınarın altında akşam çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından ilerleyerek, tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Köyde nereye baksanız bir fotoğraf karesi sizi bekliyor. Bu etkileyici ortamda geçireceğimiz güzel saatlerden sonra, SUSURLUK-BALIKESİR üzerinden, akşam saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz.Bir sonraki turumuzda görüşmek dilegiyle...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yeni Model Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)
Otelde Alınan Akşam Yemeği (2)
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası Güvence Paketi
Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
Son Gün Alınan Akşam Yemeği
Öğle Yemekleri ve Molalar
Uludağ Milli Park Girişi

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Doğa ve Spor

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

İzmir Tur Fırsatları Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

2.299 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
2.299 ₺
0 Yorum